Prodej chalupy v Křenově, Bernartice, Východní Krkonoše, nedaleko Prkenného Dolu - Švandová Reality

Prodej chalupy v Křenově, Bernartice, Východní Krkonoše, nedaleko Prkenného Dolu

1 600 000 Kč

Kontaktní formulář

Chalupa byla podle neověřených informací postavena cca v roce 1900. Je určena k celkové rekonstrukci nebo k demolici a na parcele je možné postavit novou roubenou chalupu, stejně jako v nedalekém Prkenném Dole, kde na místě starých domů rostou nové roubenky jako houby po dešti 🙂
Chalupa je napojena na elektřinu a obecní vodovod. V plotu je nově vybudovaný sloupek na elektřinu. Zdrojem pitné vody pro místní vodovod je prameniště Křenov, jímací zářezy s průměrnou vydatností 0,5 l/s byly v roce 2003 zrekonstruovány. Kapacita prameniště Křenov je již naplněna a nové vodovodní přípojky se neschvalují, proto není v této oblasti povolena nová výstavba kromě těch parcel, které tuto přípojku již mají.
V přízemí jsou dvě místnosti, komora, koupelna, kotelna a sklep. Dále je zde přístavba chléva a garáž. Velká půda je vhodná k vybudování obytného podkroví.
Pozemek o rozloze 802 m2 se nachází na okraji obce, u málo frekventované silnice Žacléř – Prkenný Důl – Bernartice. Parcela je nově vyměřená a předběžně prodávající jednali s SÚS HK o odkoupení části pozemku podél silnice. Před domem je rozlehlý obecní pozemek a kousek od domu je pstruhová voda. Současní majitelé nechali také vyhotovit projekt zahradního domku, který si můžete prohlédnout na této webové stránce níže a žádost o stavební povolení je podána na stavebním úřadu v Žacléři. Vyčerpávající informace o této nemovitosti najdete na samostatné stránce svandovaadcera.cz/krenov. Určitě to stojí za to.
Obec Křenov se nachází ve Východních Krkonoších v okrese Trutnov, kraj Královéhradecký. Rozkládá se na severozápadě Broumovské vrchoviny, zhruba 5 km od Žacléře a je největší osadou, která patří do správy obce Bernartice. Osada leží ve výšce 450 m nad mořem a dům, který zde nabízíme se nachází 2,9 km od lyžařského areálu Bret a Arrakis -Prkenný Důl.
Jedná se o lokalitu vhodnou k rekreaci, hlavně lyžování, cyklo a pěší turistice a rybaření.
Jen namátkou uvedu několik turistických cílů v blízkém okolí: již zmiňovaný Ski park Bret a Arrakis 2,9 km, Špindlerův Mlýn 53 km, aquapark Špindl 23 km, Jánské Lázně 20 km, Pec pod Sněžkou 33,5 km, Adršpach 10 km, přehrada Les Království 24 km, ZOO Dvůr Králové 26 km, rozhledna Eliška 5 km, Pevnost Stachelberg 6 km, Trutnov 12 km, hrad Pecka 32 km, aquacentrum Jičín 48 km a spousta dalších.
Do Křenova jezdí autobus i vlak. Vlak ale zastavuje jenom na znamení. A když mají zpoždění, tak možná jenom zpomaluje, ale to nevím jistě, protože jsem s ním nejela.
V brzké době povede kolem Křenova dálnice D11 (cca 3km od Křenova, v údolí za kopcem), která v současné době končí na úrovni Jaroměř-sever a další práce pokračují směr Polsko. Z Prahy (Černý most) tak budete v Křenově za 1hod a 25min. A nemusíte s sebou ani vozit žádné zásoby, protože Polsko je po dálnici vzdálené pouhých 5km a polská nejbližší Biedronka nebo Dino jsou v obci Lubawka vzdálené 14km od Křenova. A to se vyplatí :-

Cena: 1 600 000 Kč
Složení ceny: s provizí RK, včetně právního servisu
Adresa: Křenov, Bernartice, Trutnov
Dispozice: atypický/jiný
Zastavění plocha: 171 m
Obytná plocha: 150 m
Zahrada: 631 m
Energetický štítek: G - Mimořádně nehospodárná
Vlastnictví:
Zita Švandová

Zita Švandová

+420 608780844

zita@svandova-reality.cz