Prodej RD se stodolou v obci Březina u Moravské Třebové - Švandová Reality

Prodej RD se stodolou v obci Březina u Moravské Třebové

1 290 000 Kč

Kontaktní formulář

Exkluzivně vám nabízíme ke koupi rodinný dům v malebné obci Březina, 15km od Moravské Třebové, 30 km od Svitav nebo 6km od Jevíčka. Nemovitost je určena ke kompletní rekonstrukci, je napojena na elektřinu a vodovodní řád, odpady jsou svedeny do trativodu. Současná dispozice je 1+1, koupelna a suchý záchod. Naproti domu, přes malý dvorek, je velká stodola a za stodolou je zahrada o ploše 338m2. Zastavěná plocha včetně nádvoří je 380m2 a po pravé straně rodinného domu je 100m2 zahrady, na kterou navazuje obecní pozemek. Současný majitel při jednání s obcí zjistil, že by obec tento pozemek byla ochotna prodat, ale jenom majiteli, který zde chce opravdu sám bydlet. Nemovitost se nachází v centru obce, téměř na návsi, na které stojí krásná kaple sv. Rocha a Šebestiána z roku 1715, je zde i autobusová zastávka a .. Ale nemusíte mít obavy z přílišného ruchu, protože Březina je malá, poklidná víska, která se nachází v jižní části regionu Moravskotřebovska a Jevíčska. Počet obyvatel v obci je 375. Součástí obce je i osada Šnekov, kde v současné době žije pouze 22 obyvatel, ostatní nemovitosti jsou využívány k rekreaci.
V obci se nachází mateřská škola, zdravotní středisko a pošta.
Za obcí je vybudováno přírodní koupaliště, v létě hojně využívané a zatopený lom Březina, krásné místo pro koupání, potápění a romantické procházky. Nejvíce pracovních příležitostí v obci je v závodu Moravské šamotové a lupkové závody Velké Opatovice, závod Březina a v soukromé firmě STP Jiří Kavan.
Teď bych Vám chtěla dát pár tipů, jak lze tuto nemovitost využít. Samozřejmě nejprve k samotnému bydlení. Nabízí se zde zrovna několik variant využití: 1)rekonstrukce stávajícího rodinného domu a stodolu ponechat k tomu, k čemu stodoly byly předurčené (skladování techniky, k ukládání výpěstků, sena, dřeva atd.). 2)Zbouráním stávajícího rodinného domu, který je v horším technickém stavu než stodola, získáte větší zahradu a ze stodoly si můžete postavit dnes tak moderní a vyhledávanou vestavbu nového bydlení do stávající stodoly. 3)Dále se nabízí rekonstrukce stávajícího RD nebo na jeho místě postavit nový rodinný dům a stodolu využít jako prostory k podnikání (dílna, autoservis, pneuservis, truhlárna a cokoliv dalšího), které budete mít přímo doma. Někdo tuto variantu bere jako výhodu, někdo naopak, ale to už nechám na Vás. 4)Nebo můžete tuto nemovitost využít jako investici, rozdělit ji na dva pozemky a na jednom RD a na druhém stodola, zrekonstruovat a pronajímat. Nebo stávající RD zbourat a na vzniklý pozemek postavit levnější modulový dům, který může stát i na zahradě vlevo od stodoly a tyto dva domy můžete pronajímat k celoročnímu bydlení. A věřím, že vymyslíte i další možnosti využití. Určitě ale stojí za to se přijet na nemovitost podívat osobně. Těším se na prohlídky.

Cena: 1 290 000 Kč
Složení ceny: s provizí RK, včetně právního servisu
Adresa: Březina, Svitavy
Dispozice: 1+1
Zastavění plocha: 380 m
Obytná plocha: 100 m
Zahrada: 438 m
Energetický štítek: G - Mimořádně nehospodárná
Vlastnictví: Osobní
Zita Švandová

Zita Švandová

+420 608780844

zita@svandova-reality.cz