Prodej RD v Kostelci nad Orlicí s velkým pozemkem k výstavbě domu - Švandová Reality

Prodej RD v Kostelci nad Orlicí s velkým pozemkem k výstavbě domu

3 390 000 Kč

Kontaktní formulář

Pro vyčerpávající informace si nakopírujte odkaz na webovou stránku nemovitosti www.svandovaadcera.cz/kostelec-nad-orlici
Hledáte rodinné bydlení v Kostelci nad Orlicí? Nebo dům poblíž Kvasin, který můžete pronajímat? Nebo si chcete postavit novostavbu podle vlastních představ a nemáte stavební parcelu? Máme pro vás všechno v jednom.
Dům v klidné lokalitě s velkou zahradou, na které můžete postavit ještě novostavbu podle vlastních představ.
Stávající dům je po částečné rekonstrukci, zastavěná plocha a nádvoří je 414 m2 a zahrada o velikosti 1357 m2 je v územním plánu vedena jako stavební pozemek a navíc je k tomu 656 m2 břehu, který kopíruje po pravé straně zahradu po celé délce.
Proto mě hned napadlo, že bych geometrickým plánem oddělila stávající dům s kouskem pozemku, na zbylé parcele si postavila novostavbu, stávající dům bych pronajala a měla tak výnos cca 20.000,-Kč/měsíčně. A to se vyplatí, nemyslíte?
A teď k technickému stavu: dům je po částečné rekonstrukci, která započala v roce 2017. Celá levá část domu má nové podlahy, včetně výkopu 70 cm do hloubky, důkladná izolace, drenáže, kari síť, tvrzený polystyrén a nové betony. Dále je udělaná příprava na druhou koupelnu, voda, odpady, elektřina v mědi, omítky, nová chodba, v dětských pokojích je nový strop, podlahy dřevěné a dřevěný obklad. Okna jsou vyměněna za plastová zatím pouze tři, ale všechna okna jsou už zakoupena a jsou složena v garáži. Stačí jenom vyměnit. V roce 2021 byl instalován nový 120 l bojler na ohřev vody. Topení lokální plynovými přímotopy (OP a kuchyň), v OP jsou krbová kamna a v dětských pokojích jsou el. přímotopy. Dům je napojen na veřejný vodovod, odpady jsou svedeny do veřejné kanalizace.
Dispozice: dům je přízemní s nevyužitou půdou. Vstup do chodby, ze které se jde vlevo do obytné kuchyně, OP, ložnice a koupelny s vanou. Dále je po levé straně chodby vstup do připravené druhé koupelny a další komora. Vpravo je velký dětský pokoj s umyvadlem, ze kterého je vstup na půdu. Po pravé straně chodby je také vstup do kamenného sklepa. V průčelí chodby je ještě zádveří, komora, WC a malý dětský pokoj, který dříve sloužil jako prádelna (je zde přivedena voda a odpady) a vstup do zahrady. Celková obytná plocha je cca 130 m2. Více uvidíte na půdorysech ve fotogalerii.
Na zahradě je zděná kolna, kterou lze využít k vybudování příjemné letní kuchyně, krytého posezení aniž byste museli stavět pergolu, sklad dřeva a zahradního nářadí. Vedle domu je samostatně stojící garáž.
Tak co? Líbí se Vám variabilita této nabídky?
Rekapitulace: 1) rodinné bydlení s velkou zahradou. 2) Pronájem stávajícího domu a výstavba nového vlastního bydlení v zahradě. 3) Pronájem stávajícího domu a na pozemku za domem možnost postavit například celoroční mobilní domy, které můžete také pronajímat ( toto je ale nutné prověřit na stavebním úřadu).
V případě více zájemců si majitel vyhrazuje právo vybrat si pro něj nejvýhodnější nabídku.

Cena: 3 390 000 Kč
Složení ceny: s provizí RK, včetně právního servisu
Adresa: Kotyzova, Kostelec nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou
Dispozice: 4+1
Zastavění plocha: 414 m
Obytná plocha: 130 m
Zahrada: 2013 m
Energetický štítek: G - Mimořádně nehospodárná
Vlastnictví: Osobní
Zita Švandová

Zita Švandová

+420 608780844

zita@svandova-reality.cz