Prodej roubené chalupy v Sedloňově v Orlických horách - Švandová Reality

Prodej roubené chalupy v Sedloňově v Orlických horách

5 900 000 Kč

Kontaktní formulář

Vyčerpávající a technické informace a dalších téměř 300 fotek najdete na www.roubenkavorlickychhorach.cz
Exkluzivně Vám nabízíme poloroubenou chalupu v Sedloňově v Orlických horách, jen 5 km od Deštného v Orlických horách, známého lyžařského střediska. Je to jedna z posledních pohraničních německých chalup, která byla dochována v původním stavu. Má přidělené číslo popisné a není chráněnou památkou. Chaloupka je pečlivě udržována a neprošla žádnou necitlivou rekonstrukcí. Podstatnou část dne na chalupu a okolní pozemek svítí slunce. Pobyt v ní je velice příjemný a v podstatě komfortní, i když v ní zatím není vybudována koupelna. Současný majitel nákladně zrevitalizoval celý exteriér kolem chalupy ( odvodnil celý pozemek položením drenáží, vybudoval odpady, přivedl k chalupě vodu ze studny, založil krásný trávník a odvodnil a zpevnil příjezdovou cestu). Všechny tyto namáhavé, nákladné a nepopulární práce jsou hotové. Vy si už můžete dotvořit interiér podle vlastního vkusu. Nebo si můžete ponechat chaloupku tak, jak je. Protože sama jsem si vyzkoušela, že nanosit si vodu ze studny, ohřát si jí v kachlových kamnech a pak se umýt v krásné plechové vaně ve vyhřáté světnici má svoje kouzlo. Pak si můžete hupsnout na pec a poslouchat praskání ohně a číst knížku. Nebo si upečete vynikající buchty v kachlové peci a video z toho, jak jsme pekly buchty najdete také na www.roubenkavorlickychhorach.cz Světnice je útulná a všechno potřebné si tam prostě najdete. Chaloupka působí uklidňujícím dojmem a na odpočinek od komerčního života je to to pravé.
Je napojena na elektřinu, voda je ve studni a přípojka vody je PE trubkou dovedena od studny až k chalupě, kde je možné napojit chalupu na vodu z této studny ( viz. fotografie), topení je v kachlových kamnech. Odpady jsou připravené v zemi. Je suchá, střecha je opravená a pokrytá lepenkovými pásy, komín je opravený a vyvložkovaný. Další technické informace a fotky najdete na www.roubenkavorlickychhorach.cz
Dispozice: vstupní chodba, suchý záchod, vnitřní chodba a z ní je vstup do všech obytných místností a do podkroví. Dole je velká světnice s kachlovými kamny zařízená nábytkem, černá kuchyně, ze které můžete vybudovat pokojík na spaní nebo třeba malé wellness se saunou. V kamenné místnosti, které se říká lednice je místo pro vybudování koupelny. Po dřevěných schodech vyjdete do podkroví, kde je chodba, dva pokoje a další půdní prostor. Na chalupu navazuje stodola, kde můžete parkovat auto.
Kousek od chalupy je pěkná sjezdovka, pro malé děti ideální. V Sedloňově je restaurace a zajíždí tam pojízdná prodejna. Větší nákupy si uděláte v Dobrušce. V nedalekém Bystrém je nová restaurace, přírodní koupaliště, kde se pořádá spousta hudebních a kulturních akcí a obchod s potravinami.
Tak co na to říkáte? Mě chaloupka úplně uchvátila. Když si ji koupíte, prostě jednoduše přijedete s kufrem a strávíte tady léto. Veškeré vybavení, nádobí a nebo dřevo na zatopení tady najdete. Nemusíte vůbec nic,jenom si tady jen tak být.
PROHLÍDKOVÝ DEN v sobotu 23.4.2022, zarezervujte si svůj termín.

Cena: 5 900 000 Kč
Složení ceny: s provizí RK, včetně právního servisu
Adresa: Sedloňov, Rychnov nad Kněžnou
Dispozice: 4+kk
Zastavění plocha: 118 m
Obytná plocha: 120 m
Zahrada: 1627 m
Energetický štítek: G - Mimořádně nehospodárná
Vlastnictví:
Zita Švandová

Zita Švandová

+420 608780844

zita@svandova-reality.cz