Prodej stavebního pozemku v Orlickém Záhoří - Kunštát - Švandová Reality

Prodej stavebního pozemku v Orlickém Záhoří – Kunštát

2 799 000 Kč

Kontaktní formulář

WEBOVÁ STRÁNKA NEMOVITOSTI: www.svandovaadcera.cz/pozemek-orlicke-zahori
Pokud milujete lyžování, nebo turistiku, a nebo prostě milujete klid a přírodu, kupte si zasíťovaný pozemek o celkové ploše 1142 m2 určený k výstavbě rodinného domu. Jedná se o lokalitu v Orlickém Záhoří osadě Kunštát. Pozemek se nachází v příhraničí v J části Orlického Záhoří. Terén pozemku je rovinatý. V blízkosti pozemku se ve vzdálenosti cca 200 m JZ směrem nachází jezdecký areál. Asi 500 m V protéká Divoká Orlice, která tvoří přirozenou státní hranici. 800 m na J se rozprostírají lesy a 280 m na S je autobusová zastávka. Směrem na V od pozemku jsou louky a pastviny, které pak přecházejí v les. Pozemek je ze S vymezen zpevněnou obecní komunikací, ze Z stávající stavbou pro rodinnou rekreaci a zahradou a z J a V strany pozemky, které jsou určeny k výstavbě. Na pozemku stojí krásný vzrostlý jasan.
Pozemek je napojen na elektřinu a veřejný vodovod. Elektřina je v pilíři, který stojí na obecním pozemku a je pro dvě sousední parcely. Hlavní hydrant je cca 50 m od pozemku a voda je přivedena na pozemek potrubím (černou hadicí), která je smotaná ve výkopu na pozemku. Po připojení stavby bude osazeno vodoměrem.
Přímo v Orlickém Záhoří jsou tři sjezdovky Bedřichovka, Jadrná a Černá voda.
Větší lyžařské areály jsou od Záhoří vzdáleny několik kilometrů, nejbližší na české straně jsou skiareály v Deštném v Orlických horách a v Říčkách. Na polské straně pak známý a oblíbený Zieleniec.
Letos je počítáno s dostavbou nového ski areálu v Orlickém Záhoří s délkou sjezdovky zhruba 1650 metrů. Čtyřsedačková lanovka s ochrannými bublinami pro lyžaře o délce 1450 metrů vyveze lyžaře pod vrchol Koruna, který je s výškou 1101 metrů druhým nejvyšším v Orlických horách.
Od nového střediska si v obci slibují zatraktivnění odlehlé oblasti Orlických hor u česko-polské hranice.
Podle informací milých sousedů ale tato oblast na česko-polské hranici dávno atraktivní je a hlavně to tam prostě žije. Naproti pozemku se nachází jezdecký areál a pár set metrů vzdálená nová hasičská zbrojnice s Orlickohorským centrem, kde se při každé příležitosti pořádají společenské akce, taneční zábavy, masopust, nebo například kulinářská družební setkání Čechů a Poláků s ukázkou typických národních pokrmů. V létě okolní lesy nabízejí spousty hřibů a lesních plodů. Po večerech z okolních hvozdů slyšíte jeleny, jejichž velká stáda se pasou v blízkém okolí. Není výjimkou, že při sbírání hub se najednou ocitnete tváří v tvář velkému králi tamních lesů. A to doslova. Pak si prý koukáte s jelenem do očí a čekáte, kdo první se vzpamatuje z úžasu a úleku a odběhne jako první. Chcete se také podívat do očí králi orlickohorských lesů? Postavte si chalupu v Orlickém Záhoří.
Orlické Záhoří je v zimě známé svým osvětleným běžkařským okruhem, který vznikl před čtyřmi lety a patří k nejdelším v Královéhradeckém kraji. Je napojený na desítky kilometrů upravených tratí.

Cena: 2 799 000 Kč
Složení ceny: s provizí RK, včetně právního servisu
Adresa: Orlické Záhoří, Rychnov nad Kněžnou
Dispozice:
Zastavění plocha: 0 m
Obytná plocha: 0 m
Zahrada: 0 m
Energetický štítek:
Vlastnictví:
Zita Švandová

Zita Švandová

+420 608780844

zita@svandova-reality.cz