Stylová chalupa v Morašicích u Litomyšle s okrasnou zahradou a jezírkem - Švandová Reality

Stylová chalupa v Morašicích u Litomyšle s okrasnou zahradou a jezírkem

3 490 000 Kč

Kontaktní formulář

Vyčerpávající informace a dalších 300 fotek najdete na tomto odkazu, který si musíte nakopírovat do prohlížeče https://svandovaadcera.cz/stylove-bydleni-v-morasicich/ Stojí to za to.
Exkluzivně Vám nabízíme stylovou chalupu, pravděpodobně z konce 19.století, která je udržována a rekonstruována s velkým citem v duchu této doby. Nachází se v Morašicích, jen 5 km od historického města Litomyšle, zapsaného na seznamu UNESCO. K chalupě přijedete slepou ulicí, kterou projíždějí jenom sousedé. Dispozice je příjemná a vše je takříkajíc po ruce. Ze vstupní chodby vedou schody nahoru na půdu, kde je pokojíček a velký prostor pro vybudování dalších pokojů. Střecha je ve výborném stavu. Vlevo je vstup do stodoly ( garáže/dílny), naproti vstupním dveřím je nádherný prostor, který vybízí k vybudování koupelny. Dcera Aneta pro Vás navrhla vizualizaci této koupelny, kterou si můžete prohlédnout na webové stránce nemovitosti. Současní majitelé chalupu využívali především v létě a sprchovali se na zahradě solární sprchou. V umyvadle ve světnici ale teče teplá voda z průtokového ohřívače. No a vpravo od vstupních dveří vejdete do obytné části chalupy, kterou tvoří prostorná světnice s krásným trámovým stropem, dále ložnice, WC a vstup do kamenného klenutého sklepa. Na obytnou část navazuje prostorná pergola s krbem a grilem, kam dojdete suchou nohou přímo z chaloupky. Pergola je zastřešená a krytá ze všech stran i proti větru a dešti, takže většinu času tráví rodina u velkého stolu pod pergolou, kde je vše potřebné k přípravě dobrého jídla, nebo k posezení u kávy nebo skleničky něčeho dobrého. A příjemný stín zde tvoří i vzrostlá fialková vistárie, lákající svými květy bzučící včely a zpívající ptáčky. Když projdete pod hrozny květů vistárie do zahrady, můžete si posedět u jezírka plného KOI kaprů a kochat se pohledem na udržovanou zahradu plnou okrasných dřevin, trsů trav a barevných květin. Nezapomeňte se podívat na www.stylovevmorasicich.cz, kde najdete 200 letních fotek od majitele. Nemovitost je napojena na elektřinu ( el. je v mědi a je zde i motorový proud), na plyn ( vytápění je plynovými WAV), obecní vodovod a kanalizaci. V každé místnosti jsou i krbová kamna. Chalupa je suchá, dobře udržovaná a zařízená stylovým nábytkem, který je předmětem prodeje. Nikde nenajdete žádné harampádí ani nepořádek. Prostě můžete koupit a hned si užívat. Buďto k rekreaci, nebo po vybudování koupelny a třeba i pokojíků na půdě k trvalému bydlení. Protože v Morašicích je možné využít mateřskou školu a základní školu od 1. do 9. třídy. Dále zde své služby poskytují dětský a praktický lékař, prodejna smíšeného zboží, pošta a pohostinství se základním občerstvením. Obcí také prochází značená cykloturistická trasa Krajem Smetany a Martinů.
Okolí láká k procházkám kolem potoka Fiala směrem na jih k jezírku opředenému pověstmi. Známý je i nedaleký Růžový palouček, který do celé krajiny přináší pocit klidu a odpočinku, stejně jako tato chalupa a její zahrada.

Cena: 3 490 000 Kč
Složení ceny: s provizí RK, včetně právního servisu
Adresa: Morašice, Svitavy
Dispozice: 3+kk
Zastavění plocha: 180 m
Obytná plocha: 200 m
Zahrada: 665 m
Energetický štítek: G - Mimořádně nehospodárná
Vlastnictví: Osobní
Zita Švandová

Zita Švandová

+420 608780844

zita@svandova-reality.cz